O autorce

Magdaléna Novotná

Narodila jsem se v listopadu 1983 a psaní říkanek a básní jsem se věnovala už na gymnáziu. Dříve jsem psala básně pro dospělé. Vždy se mi líbilo propojovat text básní s kresbami. Na pár let jsem psaní uložila do šuplíku, odjela do Anglie jako au-pair a pak se věnovala studiím v Jablonci nad Nisou (Vyšší odborná škola, obor Mezinárodní obchod). Když jsem byla se svými dvěma úžasnými dětmi na mateřské dovolené, ke psaní jsem se vrátila. A kvůli jejich fascinujícímu dětskému světu jsem začala psát říkanky pro děti.

Kreativita mé sestry Barbory ve mně vzbudila zájem o celý předvánoční čas. Její adventní hry a tvoření s dětmi mě inspirovaly k napsání říkanek o pomocníkovi Ježíška, kterého jsem pojmenovala Střípek. Vize byla taková, že díky denním Střípkovým dobrodružstvím budeme i my dospělí s dětmi prožívat každý den adventu a nebude to pouze o jednom, i když o tom hlavním, Štědrém, dni.

U nás doma například skřítek Střípek nosí od 1. 12. do 23. 12. obálky s malými dárečky. Děti jsou nadšené a my dospělí se tak zapojujeme také. Musíme malé dárky nejprve vymyslet a pak i šikovně schovat. Radujeme se pak všichni společně. Doufám, že i k mým dětem jednoho dne Střípek přiletí a místo obálek s nimi bude prožívat své adventní dobrodružství.

Doufám, že i Vy rodiče se inspirujte a budete si hrát a tvořit se svými dětmi celý adventní čas.